Dział, w którym się znajdujesz, może pomóc w znalezieniu szybkiej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku, gdy nie znajdziesz tu odpowiedzi na interesujący Cię temat prosimy skontaktuj się z naszymi ekspertami po przez formularz kontaktowy lub zapoznaj się z pozostałymi działami na naszej stronie.

Jakie są rodzaje pianek poliuretanowych ?

Ze względu na ogólną charakterystykę wyróżniamy 2 rodzaje:
a) Pianka otwarto-komórkowa – tworzy niezwykle szczelną strukturę gąbczastą, wypełnioną powietrzem. Wyróżnia ją także stosunkowo wysoki stopień sztywności.
b) Pianka zamknięto-komórkowa – w przeciwieństwie do otwarto-komórkowej, nie jest strukturą wypełnioną powietrzem, ale gazem szlachetnym charakteryzującym się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Właśnie dlatego ten rodzaj materiału jest wykorzystywany do prac, których główny cel to stworzenie warstwy termoizolacyjnej. Izolacja taka, ze względu na zamkniętą strukturę pianki, cechuje się również mniejszą nasiąkliwością niż pianka otwarto-komórkowa. Może więc służyć jako warstwa hydroizolacyjna (np. fundamentów).

Czy pianka może chłonąć wilgoć?

Piana zamknięto-komórkowa nie chłonie wilgoci, a jej struktura zapewnia gazoszczelną hydroizolację. Piana otwarto-komórkowa, dzięki swojej strukturze jest paroprzepuszczalna- przez co nawet jeśli zaabsorbuje parę wodną – w krótkim czasie nastąpi jej odparowanie bez straty właściwości izolacyjnych.

Czy pianka jest palna ?

Pianki poliuretanowe są materiałami samogasnącymi – nie rozprzestrzeniają ognia (zabezpieczone płytą GK są niepalne). Mogą więc nie tylko podnieść efektywność gospodarki cieplnej obiektu, ale również jego standard bezpieczeństwa i odporności ogniowej.

Ile trwa izolacja poddasza ?

Jesteśmy w stanie wykonać do 400 m2 izolacji dziennie. Na tak sprawne działanie pozwalają nam przede wszystkim właściwości pianki PUR, której nałożenie nie wymaga uprzedniego przygotowywania powierzchni (np. szlifowania).

Czy ocieplanie pianką jest rozwiązaniem trwałym?

Trwałość to jedna z najważniejszych zalet ocieplania pianką. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na wykorzystanie materiału otwarto-komórkowego, czy też zamknięto-komórkowego – przeprowadzane przez nas prace nie będą wymagały sezonowych poprawek, czy też dodatkowych zabezpieczeń.

Czy koszty położenia takiej izolacji są wysokie?

W kwestii kosztów związanych z ocieplaniem pianką poliuretanową należy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszym są koszty samej inwestycji, drugim – koszty eksploatacyjne budynku. W przypadku pierwszych- inwestycyjnych, możemy mówić o przynajmniej 30% korzyści w stosunku do ceny ocieplenia (materiały + opłata za usługę) wykonanego metodą tradycyjną. Ze względu na fakt, iż nawet po wielu latach nie ma konieczności wymiany materiału izolacyjnego, ocieplanie pianką należy uznać za wydatek jednorazowy. Drugi z przywołanych aspektów wiąże się z kosztami eksploatacyjnymi, czyli możliwością znacznej redukcji regularnych opłat ponoszonych w związku z koniecznością ogrzania budynku. Możliwość jego uszczelnienia pozwoli zniwelować proces mimowolnego ubytku ciepła, który jest częstą przyczyną wysokich rachunków. Decyzja o izolacji pianką poliuretanową jest więc inwestycją, która generuje korzyści przez długie lata.

Dlaczego warto zdecydować się na metodę natryskową?

Aplikacja, wykonywana przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń, gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie, a co najważniejsze – równomierne rozłożenie materiału izolacyjnego. Może być przeprowadzany zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz.

untitled-3
11