Przy ocieplaniu poddaszy, fundamentów, ścian oraz innych elementów konstrukcyjnych budynków bazujemy na metodzie natryskowej. Dzięki niej jesteśmy w stanie nie tylko zoptymalizować czas wykonywanej pracy, ale również zapewnić naszym Klientom w pełni profesjonalne wykonanie izolacji. Niezależnie od tego, czy pragną nam Państwo zlecić ocieplenie pianką PUR poddasza, dachu, czy też ścian obiektu – prace te wykonamy posiłkując się nowoczesnym sprzętem dedykowanym natryskowi tego właśnie materiału. Są to urządzenia wysokociśnieniowe, które pomagają nam w nałożeniu jednolitej, spójnej i równomiernej warstwy izolacyjnej.

Skuteczność – to cecha, za którą wykonawcy i inwestorzy cenią piankę PUR. Położona na daną powierzchnię metodą natryskową stanowi niezwykle szczelną barierę. Ocieplanie pianką okazuje się nie tylko uszczelnieniem termicznym budynku (izolacja termiczna), ale również dźwiękowym (izolacja akustyczna) oraz zabezpieczeniem go przed wilgocią (hydroizolacja). Izolacje pianką poliuretanową stanowią skuteczną barierę termiczną i hydroizolacyjną. Niska waga pianki nie wpływa na obciążenie konstrukcji budynku. Pozwala to na jej zastosowanie wobec już istniejących poszyć, zapewniając optymalizację czasu oraz kosztów wykonania robót budowlanych.

Niewielka waga materiału oraz brak konieczności stosowania dodatkowych wsporników instalacyjnych sprawia, że ocieplanie budynku za pomocą pianki PUR jest całkowicie bezpieczne dla konstrukcji budynku i nie wpływa na jej obciążenie. Pozwala to na jej zastosowanie wobec zarówno obiektów wieloletnich, jak również nowych i będących w stanie surowym.

Ekologiczny charakter stosowanych przez nas materiałów przekłada się na bezpieczeństwo i odczuwalny komfort mieszkańców budynku. Pianka PUR nie sprzyja wzmożonemu zakurzeniu, nie ulega pyleniu i strzępieniu. Jej zastosowanie jest w pełni bezpieczne i przynosi szereg korzyści – szczególnie dla osób zmagających się z alergią bądź innymi chorobami układu oddechowego. Jest całkowicie neutralna, odporna na gnicie i zbutwienie, obojętna fizjologicznie i bezwonna.

W budownictwie mieszkaniowym najczęściej mówi się o docieplaniu pianą stropów i poddaszy, zastosowanie tego rodzaju izolacji jest zdecydowanie szersze. Warto poznać zalety tych rozwiązań.

Główną zaletą stosowania pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie odpowiedniej szczelności. Dzięki nowoczesnej technologii natrysku, pianka tworzy jednolitą i pozbawioną mostków termicznych warstwę. Jednak właściwości materiału pozwalają mu „oddychać” przekładając się na komfort mieszkańców budynku. Jednocześnie stosowane prze nas metody ograniczają powstawanie pętli konwekcyjnych, odpowiedzialnych za ogromne straty energii. Wykorzystywana przez nas pianka PUR jest również w pełni bezpiecznym materiałem, zarówno dla zdrowia jak i środowiska – nie pyli, nie kruszy się, nie utlenia i zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku. Zastosowanie natryskowych pianek poliuretanowych znacznie skraca czas budowy, a przy termomodernizacji starszych obiektów pozwala na przeprowadzenie ocieplenia bez potrzeby dodatkowego wzmacniania konstrukcji.


Zastosowanie pianki poliuretanowej

Uniwersalny charakter pianki poliuretanowej pozwala na jej szerokie zastosowanie – w różnych sektorach budownictwa oraz w przypadku zróżnicowanych inwestycji. Izolacją natryskową możną pokryć:

  • Wszystkie powierzchnie budynku w celu jego docieplenia
  • Poddasze – w celu adaptacji poddasza oraz uszczelnienia najwyższych kondygnacji
  • Ściany, dachy, poddasza oraz inne elementy konstrukcyjne wymagające uszczelnienia oraz docieplenia
  • Powierzchnie konstrukcyjne domów nowych bądź znajdujących się w stanie surowym (przed przeprowadzeniem prac wykończeniowych)
  • Powierzchnie konstrukcyjne domów starych i wieloletnich (pianka PUR nie tylko będzie stanowiła barierę akustyczno-termiczną, ale również wzmocni konstrukcję budynku)
  • Powierzchnie konstrukcyjne wszystkich typów budynków – bez względu na ich przeznaczenie oraz funkcjonowanie.