Zalety pianki poliuretanowej

Zarówno otwarto-komórkową, jak i zamknięto-komórkową piankę poliuretanową stosuje się ze względu na szereg zalet. Jest ona innowacyjnym, niedrogim, skutecznym i trwałym materiałem izolacyjnym, który może być stosowany w różnych gałęziach budownictwa, nie tylko w budownictwie gospodarczo-rolnym, ale przede wszystkim mieszkalnym. Korzystając z naszego doświadczenia, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na najistotniejsze i najkorzystniejsze cechy tego materiału, z punktu widzenia inwestora.

Zastosowanie pianki poliuretanowej

Uniwersalny charakter pianki poliuretanowej pozwala na jej szerokie zastosowanie – w różnych sektorach budownictwa oraz w przypadku zróżnicowanych inwestycji. Izolacją natryskową możną pokryć:

  • Wszystkie powierzchnie budynku w celu jego docieplenia
  • Poddasze – w celu adaptacji poddasza oraz uszczelnienia najwyższych kondygnacji
  • Ściany, dachy, poddasza oraz inne elementy konstrukcyjne wymagające uszczelnienia oraz docieplenia
  • Powierzchnie konstrukcyjne domów nowych bądź znajdujących się w stanie surowym (przed przeprowadzeniem prac wykończeniowych)
  • Powierzchnie konstrukcyjne domów starych i wieloletnich (pianka PUR nie tylko będzie stanowiła barierę akustyczno-termiczną, ale również wzmocni konstrukcję budynku)
  • Powierzchnie konstrukcyjne wszystkich typów budynków – bez względu na ich przeznaczenie oraz funkcjonowanie (obiekty handlowo-usługowe, hale przemysłowe, magazyny, domy, budynki gospodarcze etc.)
Precyzja

Posiłkowanie się metodą natryskową, dzięki której pianka poliuretanowa zostaje nałożona na różnego rodzaju powierzchnie, pozwala na bardzo dokładną jej aplikację. Niezależnie od tego, czy powierzchnia jest porowata, czy też zupełnie gładka – pianka PUR efektywnie wypełni każdą szczelinę, pozwalając tym samym zredukować ryzyko występowania tzw. mostków termicznych.

Bezpieczeństwo dla konstrukcji

Niewielka waga materiału oraz brak konieczności stosowania dodatkowych wsporników instalacyjnych sprawia, że ocieplanie budynku za pomocą pianki PUR jest całkowicie bezpieczne dla konstrukcji budynku i nie wpływa na jej obciążenie. Pozwala to na jej zastosowanie wobec zarówno obiektów wieloletnich, jak również nowych i będących w stanie surowym.

Czas

Krótki czas przeprowadzonych prac i natychmiastowe rezultaty. Tuż po nałożeniu pianki poliuretanowej na powierzchnie dachu, ścian, czy też innych elementów konstrukcyjnych – następuje proces sztywnienia. Trwa on bardzo krótko i niemal natychmiast przynosi oczekiwane rezultaty, czyli stworzenie skutecznej bariery termicznej i akustycznej.

Uniwersalne zastosowanie

Doskonała przyczepność i krótki czas sztywnienia materiału pozwala stosować go przy różnych inwestycjach. Z ocieplania pianką poliuretanową mogą korzystać zarówno domy i obiekty mieszkalne, jak również budynki handlowe, biznesowe, przemysłowe (np. hale produkcyjne lub magazynowe) czy też obiekty komercyjne.

Doskonała izolacja

Skuteczność – to cecha, za którą wykonawcy i inwestorzy cenią piankę PUR. Położona na daną powierzchnię metodą natryskową stanowi niezwykle szczelną barierę. Ocieplanie pianką okazuje się nie tylko uszczelnieniem termicznym budynku (izolacja termiczna), ale również dźwiękowym (izolacja akustyczna) oraz zabezpieczeniem go przed wilgocią (hydroizolacja). Izolacje pianką poliuretanową stanowią skuteczną barierę termiczną i hydroizolacyjną. Niska waga pianki nie wpływa na obciążenie konstrukcji budynku. Pozwala to na jej zastosowanie wobec już istniejących poszyć, zapewniając optymalizację czasu oraz kosztów wykonania robót budowlanych.

Koszty

Stosunkowo niewielkie koszty całej inwestycji (w porównaniu z tradycyjnymi metodami ocieplania budynku) decydują o tym, że po piankę PUR sięga coraz więcej inwestorów. Koszty w znaczący sposób ograniczają również mniejsze wydatki eksploatacyjne, będące rezultatem zastosowania tego typu izolacji. Co ważne, upływający czas nie generuje dodatkowych kosztów, ponieważ nie ma konieczności przeprowadzania robót poprawkowych – np. po kilku latach użytkowania budynku, w trakcie których tradycyjny materiał izolacyjny traci swoje właściwości.


Nieszkodliwość

Ekologiczny charakter stosowanych przez nas materiałów przekłada się na bezpieczeństwo i odczuwalny komfort mieszkańców budynku. Pianka PUR nie sprzyja wzmożonemu zakurzeniu, nie ulega pyleniu i strzępieniu. Jej zastosowanie jest w pełni bezpieczne i przynosi szereg korzyści – szczególnie dla osób zmagających się z alergią bądź innymi chorobami układu oddechowego. Jest całkowicie neutralna, odporna na gnicie i zbutwienie, obojętna fizjologicznie i bezwonna.

Ekologiczność

Stosowane przez nas środki są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Zarówno prace związane z wykonaniem warstwy ociepleniowej, jak i jej wieloletnie funkcjonowanie również nie stanowią zagrożenia dla stanu środowiska.